DVD Shrink


Download

Tento program slouží k extrahování filmových souborů na disk. Soubory totiž nejde jednoduše zkopírovat, protože jsou chráněny. To není ale vše, co tento prográmek zvládne. Spousta DVD obsahuje totiž také spoustu nadbytečností, jakou je třeba trailer, snímky z natáčení, hudební klipy ad. Díky tomu je DVD o dost větší a na disk s kapacitou 4,38 GB by se nevešlo. DVD Shrink je umí vypustit a uvolní tím dost místa, aniž by se musel komprimovat obraz. Jestliže se budete muset rozhodnout pro ponechání pouhého filmu, budete se také muset spokojit s tím, že výsledný film bude bez menu. Většina přehrávačů ale umožňuje nějakým způsobem vybrat zvukovou stopu i titulky a posouvat ve filmu, či zrychlovat jeho přehrávání. Ještě je zde ale jedna možnost, a to ponechat vše a použít komprimaci obrazu, nebo vypustit nepotřebné zvukové stopy. Vždy ale dávejte pozor, jakou stopu vypouštíte, protože by byla škoda, vypustit 6-ti kanálový zvuk a ponechat jen dvoukanálový.

Nejprve vložte disk do mechaniky a dejte Open disk. Vyberte váš disk a chvíli počkejte. Program si totiž musí DVDčko "osahat", aby věděl, jak hodně se dá ještě obraz zkomprimovat.

Na tomto obrázku vidíte, jaký "kus" místa je třeba uvolnit, aby se film na disk vlezl. Proto musíme použít nějakou z výše psaných metod na zmenšení velikosti.

První možností je ponechání struktury disku a zkomprimování obrazu. 

Pokud vysloveně nemusíte použít tuto metodu, tak bych  Vám doporučil, abyste spíše volili způsob druhý. Pokud komprimujete 15%, nebo i 20%, tak změnu možná nepoznáte. Jestli ale budete provádět vyšší komprimace(20% je taky docela dost), tak bych doporučil si film vypálit nejdříve "cvičně" na RW a potom sami uznáte za vhodné, zda si film opravdu vypálíte, nebo ne.

Tato metoda je podle mě výhodnější, než ta první. Stejně když se budete dívat na  film, tak ho shlédnete celý a nebudete menu ani potřebovat.

V okénku Titles vyberte hlavní film(zpravidla je to ten největší soubor) a přetáhněte jej to kompilace vašeho disku.

Podle potřeby zvolíte kombinaci komprimace obrazu a vypuštění nepotřebného audia a kliknete na Backup, viz níže.

Ještě je zde možnost nastavení počátečního a koncového času. Takto si můžete například, pokud máte koncert nějaké hudební skupiny, uložit jen tu část koncertu, kterou chcete.

Pro začátek a konec můžete použít i čísla kapitol.

Tak. A už jen stačí zvolit cílovou složku a stisknout ok(ostatních věcí si nevšímejte). Pokud jste nezvolili žádnou komprimaci obrazu, tak bude DVD asi za 10 min nahrané na vašem disku. V opačném případě bude tato doba závislá na stupni komprimace. Největší komprimace bude trvat asi tak 1,5 až 2 hod.

Zpět
Home